x
Gerçek Yemen Akik Taşı Ve Faydaları

Gerçek Yemen Akik Taşı Ve Faydaları

09 Ocak 2022

Gerçek Yemen Akik Taşı Ve Faydaları ile insan bedeni için oldukça şifalıdır. Gerçek Yemen akik taşı doğada bulunan ve dünyada da faydalarından dolayı en çok tercih edilen ve övülen doğal taşlar arasında üst sıralardadır.

Gerçek Yemen Akik Taşı

Gerçek Yemen akik taşı, yer altında yer alan lav dalgalarının oluşturmuş olduğu kuvars katmanlarının birleşmesi sonucu meydana gelmektedir. Gerçek Yemen akik taşı üzerindeki dalgalanmalar ve geçişler bu lav dalgalarının oluşturmuş olduğu etiklerden kaynaklıdır. Gerçek Yemen akik taşını anlamak için taşın üzerindeki şeritlerin dalgalı olup olmadığının anlaşılması gerekmektedir. Eğer katman katman ve şeritler halinde ve dalgalı bir görünüme sahip ise o doğal taşın Gerçek Yemen akik taşı olduğu hemen anlaşılabilmektedir.

Gerçek Yemen akik taşı çeşitleri farklı renklerde olabilmektedir. Ancak genel olarak Gerçek Yemen akik taşı renkleri arasında kırmızılar, turuncular, sarılar ve beyazlar bir arada bulunabilmektedir. Yoğun olarak kırmızı ve turuncu renklerinin hakim olduğu Gerçek Yemen akik taşı sağlık için de hem fiziksel hem de zihinsel açıdan pek çok faydaya da sahiptir.

Gerçek Yemen Akik Taşının Özellikleri Nelerdir?

Şeritli akik taşı cinsi olarak bilinen Gerçek Yemen akik taşı diğer çeşitlerine oranla biraz daha sık şeritlere sahiptir.

Canlı kırmızı ve turuncu renkleri ile tanınan Gerçek Yemen akik taşı genellikle kahverenginin tonlarını da içerebilmektedir. Diğer doğal taşlar ile karşılaştırıldığında biraz daha düşük bir enerji frekansına sahip olduğu bilinse de yine de insan bedeni ve zihni üzerinde oldukça güçlü bir etkisi olduğu bilinmektedir.

Gerçek Yemen Akik Taşının Faydaları Nelerdir?

  • Gerçek Yemen akik taşının kişinin yaşama sevincini koruduğunda inanılmaktadır. Ayrıca kişiye yüksek bir enerji verdiği de düşünülmektedir.
  • Gerçek Yemen akik taşı geçmişte oldukça eski dönemlerden beri aksesuar olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte insanları her zaman bir araya toplama ve birleştirici bir özelliği olduğuna inanılan Gerçek Yemen akik taşı hayal gücünü de geliştirmektedir.

●Kişinin ilhamını geliştirdiğine inanılan Gerçek Yemen akik taşı sadece zihinsel açıdan değil fiziksel olarak da insana pek çok fayda sunmaktadır. Cinsel ve fiziksel aktiviteleri hızlandırdığı bilinen Gerçek Yemen akik taşı kişinin kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olmaktadır.

●Her zaman sakinliği ve aynı zamanda olgunluğu da temsil eden Gerçek Yemen akik taşının daima sıcak ve koruyucu bir yapısı da bulunmaktadır.

●Eski dönemlerde evlilik içinde sadakati temsil ettiğine inanılan Gerçek Yemen akik taşı sembol olarak evlenen çiftlere hediye edilir ve evlerinde muhafaza edilmesi istenirdi.

●Kişinin zihinsel yönden işlevinin gelişmesini de sağlayan bir yapıda olduğu düşünülen Gerçek Yemen akik taşı aynı zamanda konsantrasyonunu da geliştirmektedir.

●Alt sindirim sisteminin ve bağırsak duvarlarının esnekliğinin artmasında etkili olduğuna inanılan Gerçek Yemen akik taşı düzenli olarak taşınmalıdır.

Gerçek Yemen Akik Taşının Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  • Gerçek Yemen akik taşının daha uzun süre ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için bakımının ve temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

●Akik taşı genellikle yüzük, kolye ve tesbih yapımında sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanmış olduğunuz aksesuarlarınızın yapısına göre en uygun temizlik ürünü ile akik taşının bakımını yapabilirsiniz.

●Genellikle Gerçek Yemen akik taşı sabun ile kolaylıkla temizlenebilmektedir. Bunun yanı sıra pamuklu bir bez yardımı ile de kolaylıkla üzerini silerek temizleyebilirsiniz.

  • Gerçek Yemen akik taşı terlemeye karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bunun için sürekli olarak takılarınızda kullandığınız Gerçek Yemen akik taşını üzerinizde de taşıyabilirsiniz.

●Aşınmalara karşı da dayanıklı bir yapıya sahip olan Gerçek Yemen akik taşı sert bir zemine çarptığı zaman çatlayabilir veya hasar görebilir.

●Akik taşlar genelde diğer doğal taşlar ile kıyaslandığı zaman daha sert yapıya sahip olarak bilinmektedir. Bunun için diğer kullanmakta olduğunuz doğal taşlara zarar vermemesi açısından akik taşlarını diğer doğal taşlardan ayrı bir yerde tutmalısınız.

●Gerçek Yemen akik taşının kendi enerjisini koruması için diğer doğal taşlar ile birlikte kullanılmadan önce 24 saat kadar taşları bir arada bulundurmanız gerekmektedir.

  • Gerçek Yemen akik taşının yapısal olarak zarar görmemesi için direkt olarak güneş ışığından ayrı bir yerde saklamaya özen göstermelisiniz.

 

YEMEN AKİK TAŞLI YÜZÜK VE KOLYE  MODELLERİMİZE BAKABİLİRSİNİZ

https://www.osmanlipazar.com/yemen-akik-tasi

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.