x
Filtre
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Gül Ağacı Tesbihler

Gül Ağacı Tesbihler kategorisinde bulunan tüm ürünlerimiz orijinal ve tamamen gül ağacından üretilmiş olan ürünlerdir. Tesbih koleksiyonlarınızı uç noktaya taşıyabilecek tesbih modellerine bu kategorimizden anında ulaşabilirsiniz. Siz de doğal tesbih modellerini araştırıyorsanız, en doğru ve en güvenilir adresten hem orijinal hem de doğal tesbih almak istiyorsanız bizimle tesbihin en doğru adresinizdesiniz.

Kokusu ve Görünüşü İle Gül Ağacı Tesbihler

Gül ağacından üretilen ve %100 orijinal olan gül ağacı tesbihler, aynı zamanda kullananlara birçok fayda sağlayan ürünlerdir. Günlük kullanıma uygun olan bu ürünler, aynı zamanda kullanım sırasında stresi büyük oranda azaltırken çevreye buram buram gül kokusu yayar. Erkekler için son derece şık ve estetik bir aksesuar olduğundan babanıza, eşinize ya da sevgilinize alabileceğiniz etkileyici bir hediye fikridir.

Orta güneşli, killi kumlu ve kırmızı topraklarda sık yetişen gül ağacı bitkisinin yeşerip gül açabilmesi için gerekli iklim koşullarının oluşması önemlidir. Ülkemizde pek çok farklı çeşidiyle, farklı bölgelerde yetiştirilen gül ağacı insanlar için de şifa kaynağı olarak görülmektedir. Gül ağacı özellikleri sayesinde her dönem faydalanılan bir bitki olarak görülmüştür. Halk arasında Yediveren, Bodur, Sadberk ve Sarmaşık isimleriyle de sık sık adlandırılmaktadır.

Ilıman kesimlerde ve kırmızı toprakta üretimi genellikle daldırma veya çelik yöntemleriyle olmaktadır. Gül ağacını toprağa dikme zamanı, hemen ilkbahar öncesinde ve don tehlikesinin ortadan kalktığı ılık günlerde başlar. Fakat gül ağacının ekileceği toprağın, sonbaharda mutlaka derin işlenmiş olması ve gül ağacı dikimine hazırlanmış olması gereklidir. Gül ağacının şifası, sağlıklı yetişen güllerin yapraklarından ibaret değildir. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak yararlanılan gül ağacının faydaları, dallarından ve yapraklarından da elde edilebilmektedir. Taze veya gölgede kurutularak saklanan çiçekleri, gül ağacının en çok ilgi gören kısımlarındandır. Bu çiçeklerin sürekli canlı kalması için yanmış çiftlik gübresi ile her ilkbahar döneminde köklerinin gübrelenmesi gerekmektedir.

GÜL AĞACININ FAYDALARI:

  • El, yüz ve vücudun hassas deriye sahip bölgelerinde çeşitli sebeplere bağlı kırışıkların giderilmesini sağlar.
  • Virüs ve mikroplara karşı etkili olduğu için gribal enfeksiyonlarda tedavi edici olarak kullanılır.
  • Ağız yaralarında gargara yapılarak çok etkili bir tedavi yöntemidir.
  • Çabuk kızaran veya yorgunluktan yaşaran gözlere gül fidanının taze yaprakları ve körpe dalları çok iyi gelmektedir. Kızarıklık ve yaşarmayı engellemek için taze yapraklar ile körpe dalları 1 litre su içinde kaynatarak, elde edilen sıvıyı bir pamuk yardımıyla sürmek faydalıdır.
  • Sindirim sorunları ve mide bulantısı için de taze kurutulmuş gül ağacı yaprağı, 1 litre suda haşlanarak ara sıra tüketildiğinde hem mideyi hem de bütün sindirim sistemini rahatlatıcı özelliğe sahiptir.
  • Kuru öksürük sorunlarında da gül ağacı yaprağından yapılan bitkisel çayların çok faydalı olduğu bilinmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.