x
Filtre
Toplam 216 ürün görüntüleniyor.

NEML-15: Andolsun ki biz, Davud'a ve Süleyman'a bir ilim verdik. Onlar: «Bizi mümin kullarının birçoğundan üstün kılan Allah'a hamd olsun» dediler.  

” Yüzük kimdeyse Süleyman Odur "

 Kişiye Özel Mührü Süleyman

Kişiye Özel Mührü Süleyman

Kişiye Özel Mührü Süleyman ürünleri, kendinize ve sevdiklerinize alabileceğiniz en özel ve en anlamlı hediyelerin başında gelir. Günümüzde birçok tartışmanın odağında olan bu ürünler için Yahudilere ait bir işaret ve mühür olduğuna dair söylentiler vardır. Ancak bu mühürler, İslam dininde yeri büyük olmakla birlikte Hz. Süleyman’a güç veren ürünlerdir.

Hz. Süleyman’ın bu mühür sayesinde yeryüzündeki cinlere, hayvanlara ve doğadaki diğer tün nesnelere karşı olağanüstü bir güce sahip olarak tüm bu nesnelere karşı hükmetmiştir. Dolayısıyla da bu modeller şık görüntüsünün yanı sıra aynı zamanda dini ve manevi değeri ile son derece önemli ve değerli ürünlerdir. Sizler de hemen kategorimizi inceleyerek bu eşsiz güzellikte ve maneviyattaki modellere göz gezdirebilirsiniz.

Kişiye Özel Mührü Süleyman Modelleri

Kategorimizde bulunan tüm kişiye özel mührü Süleyman modelleri, özel tasarım ve kaliteli el işçiliği ile tasarlanarak üretilmiş modellerdir. Erkeklere olduğu kadar kadınlara da hitap eden bu modeller, her zevke ve her tarza hitap eden ürünlerdir. Her kombin ile uyum sağlayabilen ürünler, aynı zamanda özel el işçiliği ve kalitesi ile de göz doldurmaktadır.

Girdiğiniz her ortamda farklı ve şık olmayı seviyorsanız, buram buram tarih kokan ve bir geçmişi olan öğeleri tarzınızda kullanmayı seviyorsanız o halde mutlaka bu ürünleri inceleyerek tarzınıza ve zevkinize en uygun olan modelleri seçerek takı koleksiyonunuza eklemelisiniz.

Mührü Süleyman modelleri arasında yüzük ve kolye gibi birçok özel tasarım yer alıyor. Bu özel tasarımlarda insan sağlığına birçok faydası olduğu bilinen ve şifa kaynağı olan kaplan gözü, akik taşı, ametist taşı, firuze taşı ve ay taşı gibi doğal taşlar da kullanılmıştır. Böylece estetik ve şık bir görünüme sahip olan tarih kokulu bu ürünler, aynı zamanda doğal taşlardan gelen şifalar ile sizlere sunulmaktadır.

Modellerin her birisi 925 ayar gerçek gümüş malzemesinden üretilmiş kaliteli ve şık modellerdir. Eğer takıda altın rengini seviyorsanız o halde geniş ürün yelpazemiz içerisinden925 ayar gümüşten üretilmiş altın kaplama modellerimize göz atabilirsiniz. Her zevke ve her tarza uygun olan bu modeller; şıklığı, manevi değeri ve sağlığa faydaları ile oldukça ilgi gören ve sizi de büyüleyecek modellerdir.

Kişiye Özel Mührü Süleyman Modellerinin Faziletleri

Dini anlamı ve manevi değeri yüksek olan kişiye özel mührü Süleyman kolye ve yüzük modellerinin bazı faziletlere sahip olduğu inanılır. Öncelikle bu takıları takan kadın ya da erkeklere yapılan hiçbir büyü tutmazken aynı zamanda bu ürünler kişiye tüm nazar ve kötü gözlere karşı koruma altına alır. Ayrıca şeytan ve benzeri varlıklar bu ürünlerin olduğu kişilere yaklaşamaz ve etkisi altına alamaz.

Maneviyatı yüksek olan mührü Süleyman kolye ve yüzüklerini kullanan kişilerin ibadetlerini layıkıyla yaptığına ve Allah’ın yolundan sapmadığına inanılır. Böylece Allah’ın sonsuz sevgisine nail olurlar. Sizler de bu ürünlerimizi incelemek için hemen kategorimize göz atabilirsiniz.

Mühr-ü Süleyman yada diğer adıyla Hz.Süleyman’ın Mührü çeşitli geleneklerde Hz. Süleyman’a atfedilen, altı köşeli bir yıldızı içeren mühür. Altı köşeli versiyonu, sadece İsrail’i sembolize eden bir malzeme ya da mana değildir. Anadolu Selçuklu mimarisi ile Osmanlı dönemindeki sancaklarda sıkça görülür. Yahudiler tarafından Davud Yıldızı (Davud Mührü, Davud Kalkanı) adıyla da anılmaktadır.

Altı kenar ve altı köşeden oluşan, temelde iç içe geçmiş iki üçgenden oluşan şeklin yanında, sekiz köşe ve sekiz kenardan oluşan iç içe geçmiş iki kare de Türkiye’de Mühr-ü Süleyman olarak anılabilmektedir. Müslüman ve Türk mimarisinde çok eskiden bu tarafa süslemelerde kullanılmıştır. İki karenin oluşturduğu sembol, değisik zaman ve coğrafyalarda farklı kombinasyonlarda uygulanmıştır. Türkistan’ın Yesi şehrindeki Ahmet Yesevi türbesindeki sekiz köşeli yıldız ile Sivas Gökmedrese’nin kapısındaki sembol aynıyken yine Sivas Gökmedrese’nin minarelerindeki oyma süslemeler Mühr-ü Süleyman’ın çeşitleridir.

 

Bu mühür, Yahudilere aittir, Mason işaretidir diyenler için; Osmanlı Zamanından örnekler vermek istiyorum. Tarihimizi biraz araştırsak bilmediğimiz ne gerçeklerle karşıla cağız fakat! Müslümanlar olarak İlk İlahi Emir'in '' İkra'' Olduğu gerçeğinin, ne yazık ki şuurunda değiliz.

 

Mühr-Ü Süleyman Tarihçesi

İlk insan Hz. Adem Peygamber yeryüzüne gönderildiğinde kendisine Cebrail tarafından bir yüzük verilmişti. Bu yüzüğün üzerinde bulunan sembol, Anadolu mimarisinde tarih boyunca birçok coğrafyada mimari süslemelerde sıklıkla kullanılan Sekiz Köşeli Yıldız’dı. 1000 yıl civarında yaşadığı rivayet edilen Hz. Adem Peygamber vefat edince yüzük Cebrail tarafından yeniden geldiği yere cennete götürüldü.

Bir gün Cebrail Hz. Davud Peygamber’e geldi ve elindeki yüzükle birlikte 10 adet soru verdi. “Bu 10 soruyu çocuklarına sor ve içlerinden her kim soruların tamamına doğru cevap verirse yüzüğü ona ver,” dedi. Bunun üzerine Hz. Davud Peygamber bir meydanda halkını topladı ve onların önünde Cebrail’in kendine söylediklerini söyledi. Sırayla büyük oğlundan başlayarak çocuklarına soruları sordu. Çocuklardan hiç birisi sorulara doğru cevap veremediler. Son olarak çocuklardan en küçüğü Süleyman’ı çağırdı ve soruları ona da sormaya başladı. Hz. Süleyman sorulara bir bir doğru cevap verirken diğer taraftan her cevabıyla birlikte gülümsüyordu. Tüm sorulara doğru cevap veren Hz. Süleyman’ı Hz. Davud Peygamber tebrik ettikten sonra kızdı ve “ciddi bir konuda halkın önünde neden ciddiyetten uzak davranıyor ve gülüyorsun” dedi. Hz. Süleyman ise, “babacığım özür dilerim, amacım sizi üzmek veya ciddiyetsizlik yapmak değildi ancak siz her soru sorduğunuzda şurada duran karınca bana cevapları söylüyordu ve ben de ona gülümsüyordum,” dedi. Bunun üzerine Davud Peygamber kalktı ve yüzüğü oğluna verdi.

Rivayet edilir ki, Hz. Süleyman Peygamber bu yüzüğün gücü sayesinde insanlar dışındaki varlıklara (cinlere, hayvanlara), tabiata ve nesnelere de hükmederdi. Hatta bir rivayette bu yüzüğün bir dönem cinler tarafından çalındığı ve Hz. Süleyman Peygamber’in gücünü ve hükmünü kaybettiği ve bu dönemde yer yüzünde birçok karmaşanın yaşandığı söylenir. Sonra Hz. Süleyman Peygamber tekrar yüzüğü ele geçirir ve hem gücünü kazanır hem de yer yüzündeki karmaşaya son verir.

İslam’da Hz. Süleyman

İslam kaynaklarına göre Hz. Süleyman’ın kuş dilini bildiği, rüzgara, hayvanlara ve cinlere hakim olduğu ifade edilir. Kur’an’da Neml ve Sebe surelerinde kıssası anlatılır. Anlatıma göre Saba Melikesi Belkıs’ın Hz. Süleyman’ı ziyaret edip müslüman olduğu, Hüdhüd adlı bir kuş ile haberleştiklerinden bahsedilmiştir. Yine çok ciddi bir hastalık geçirerek tahtı üzerinde ceset gibi kalarak sınandığı; güzel atların sunulduğu, kendisi için erimiş bakır madeninin sel gibi akıtıldığı, Cinler’in Hz. Süleyman’ın emriyle heykeller, havuzlar ve Hz. Süleyman Tapınağı’nı yaptığı, Belkıs’ın tahtını Süleyman’ın ehli kitap alimi olan baş veziri Asaf, ilim yoluyla göz açıp kapayıncaya kadar getirmiştir. Birçok şairin şiirlerinde kullandığı “Asaf’ın miktarını bilmez Süleyman olmayan” sözü de bur dan gelir. Kur’an’a göre Hz. Süleyman peygamber, asasına dayanır halde ölmüş, uzun süre öldüğü anlaşılamamış, ancak kurtların kemirmesi ile bastonunun düşmesi sonucu öldüğü anlaşıldıktan sonra defnedilmiştir. Bu ayetle cinlerin gaibi bilemeyecekleri anlatılmak istenir.

Rivayetlere göre Hz. Süleyman’ın yeşil yakuttan yüzüğü cennetten getirilmedir. Süleyman’ın mührü, edebiyatta kullanılan bir alegoridir. Mühründe İsmi azam yazılıdır. Pers ve İran folklöründeki pek çok kuş figürünün kullanıldığı masalda, sırrı bilge ve kuş dilinden anlayan Süleyman çözer.

SÜLEYMAN ALEYHİSSELAMIN DOKUZ  MUCİZESİ  (Kur’an-ı Kerim ve hadis kaynaklı)

 


 1. Sebe’ suresi 12. Ayetinde bildirildiği üzere, rüzgarlar emri altındaydı.
  2. Süleyman a.s denizi geçmek istediği zaman,suyu çekilerek yol açılır, geçtikten sonra yine kapanırdı.
  3. Ayet-i kerimede bildirildiği üzere, bütün cinler emrindeydi. Ne zaman istese, kendisine, büyük köşkler, suretler, çanaklar,sabit çömlekler, tencereler yaparlardı.
  4. Süleyman a.s bir mührü vardı. Üzerinde İsm-i azAm duası yazılıydı. O dua ile her isteği kolay olurdu.
  5. Karıncalara varıncaya kadar her hayvanın sesini işitir, dillerini anlardı.
  6. Nereye gitmek istese, rüzgar emrinde olduğundan, kürsüsünü kaldırır, kürsüsünü beraberinde götürürdü.
  7. Cinler vasıtasıyla denizlerdeki incileri, cevherleri yerde bulunan defineleri bilirdi. Kendine Allah ü teala tarafından bildirilmeyen bir şey yoktu.
  8. Neml Vadisinde, maiyetiyle beraber bir dağ üzerine konup, kaldığı esnada o dağın yeşillik, çimenlik olması için, mübarek ellerine bir miktar su alıp, avucuyla o dağa serpti. Derhal dağın üzeri çayırlık çimenlik oluverdi.
  9. Süleyman a.s yere gittiği vakit, beraberinde duvarlar da giderdi.

Bu mühür ile birlikte yapılan havas çalışmaları her zaMan etkili olmuştur. Nasıl ki her büyünün ardında sufli varlıklar varsa bu mührü veçevresinde yazılan bazı tılsım ve esmalar ın bulunduğu nesneyi, kolyeyi veya yüzüğü taşıyan kişiye hiçbir şeytani varlık yaklaşamaz, büyü tesir etmez, ve üzerinde yapılan tılsımatın etkisi ile mührün fazileti zirveye çıkmaktadır. 

Bu Süleyman mührünün hikmetlerini saymakla bitiremeyiz. Ancak bu mühürlü kolye veya yüzüğü taşıyan kişideki zuhuratlar fark edilir derecede olması kaçınılmazdır. Çünkü Hazreti Süleyman’a a.s  verilen ilim ve meziyetler insanlık tarihinde hiç kimseye verilmemiştir. Ancak umulur ki Rahman bazı faziletleri de bu mührün hürmetine bizlere bahşetsin…

 

Bu nedenle tesiri açısından bu mühr-ü süleymanın tılsımı  kişiye özel  hazırlanması gerekir. https://www.osmanlipazar.com/kisiye-ozel-muhru-suleyman adresinden bilgi alabilirsiniz

 

www.osmanlipazar.com

 

BU MÜHRÜ SÜLEYMAN YILDIZI İLE HAZIRLANAN ÇALIŞMALARDAN UMULAN FAZİLETLERİN BİR KISMI ŞÖYLEDİR.

 

Kaşında Mühr-ü Süleyman olan bu  yüzüğü veya kolyeyi takan kişi ayrıca bazı terkiblerinde yardımı ile Cenab-ı Haktan aşağıdaki faziletlerin elde edeceği umulmaktadır.  

Büyü etki etmez. 

Her türlü nazardan korunur. 

Şeytan ve türevleri yaklaşamaz. 

Sufli varlıklar rahatsız edemez. Ruhaniler ile dost olur. 

Melekler yardımcı olur ve dua ederler.  

Peygamberlerin şefaatine nail olur. 

Allahın sevgisi kalbine kazılır. 

Doğrulardan olur, ibadetlerini tam manası ile yapar.

Bazı sırlara vakıf olur. Gaybi  ilimlerin sahibi olur.

Kimse ondan gizli bir iş yapamaz. 

 Karşısında yalan söylemek isteyenin dili tutulur. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.