x

Filtre
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Narçıl Ağacı Tesbihler

Narçıl Ağacı Tesbihler, en büyük meyve olan narçıl meyvesi ile üretilmiş nadide ve özel tesbih modelleridir. Kategorimiz içerisinde farklı kesimlerde narçıl tesbih modelleri bulabilirsiniz. En doğal ve en orijinal tesbih modellerini sevdiklerinize almak istiyorsanız bizimle en doğru adreste olduğunuzu söylemek isteriz. Hemen kategoriye göz atarak farklı modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Narçıl Ağacı Tesbih Faydaları

Narçıl meyvesi, işlenip tesbih formuna getirildiğinde süt beyaz rengi alır. Yumuşak bir dokuya sahip ve günlük kullanıma uygundur. Kullanım sırasında el terletmez. Bu tesbih modellerinin ham maddesi sayesinde kişinin sinir ve stresini aldığı doğrudur. Üzerinizdeki negatif enerjiyi alırken ruhunuzu rahatlatan bir üründür. Ayrıca anti bakteriyel özelliği sayesinde eldeki toz ve bakterileri temizleyen özelliğe sahiptir.

Narçıl, Hindistan cevizinin özünün kurumuş hali olan bir meyve özüdür. Narçıl, sadece Hint Okyanusu civarında yetişen ve olgunlaşma süresi 10 yılı bulan büyük cins Hindistan Cevizi'nin sütünün kurumuş ve katılaşmış özüne denir.  Narçıl'ı oluşturan bu meyvelerin ağırlıkları yaklaşık 25 kiloyu bulduğundan dünyanın en ağır ve büyük meyvelerinden biridir.

Sütün kurumuş halinin ilk döneminde süt renginde açık beyaz iken, ilerleyen süreç içerisinde gri renge dönüşmektedir. Bazen narçılı tornalamadan önce zeytinyağının içinde bekletir ve kahverengi renge bürünmesini sağlar. Buda malzemeye ahşap dokusu gibi bir görüntü verir.

NARÇILIN FAYDALARI

  • Kişinin Sinirini ve Stresini Alır. Kullanıldıkça eli terletmez bir faydası vardır.
  • Baş ağrısı ve migren tedavisinde kullanılmaktadır.
  • Vücudunuzdaki negatif enerjileri yok eder ve pozitif enerjilere dönüştürür.
  • Kişinin ruhsal ve fiziksel sıkıntılarını hafifletir.
  • Eldeki bakterileri alma özelliği sayesinde elinizdeki mikropları temizler.
  • Elinizde antibakteriyel özelliği yaparak tüm mikropları yok eder

 Narçıl Tesbihin kokusu kendine özel ve has bir kokusu vardır. Bu koku yapıldığı meyveden kaynaklanır. Tatlı sade bir kokusu vardır. Bu kokuyu sizlere koklatmadan anlatmak bir hayli zordur. Bu koku kişiyi cezbeder. Kullanırken bile iki çeker ve koklarsınız ki çektikçe kokusu mis gibi kokmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.