x

Filtre
Toplam 61 ürün görüntüleniyor.

Nurullah Daştan Yüzükleri

Nurullah Daştan; kentte kendi atölyesinde, 55 yıldır yüzük imalatı yapıyor ve tarihi motifleri ile tarihin önemini günümüze yansıtıyor. Özellikle; Lalapaşa Camisi, Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gibi tarihi mekanların motiflerini el emeği ile yüzüklere işliyor. Kişiye özel tasarım yüzükleri, el emeği göz nuru olarak yapan Daştan, yüzüklerin aynısından yapmıyor. Talebiniz üzerine yapılan yüzükler, size özel işlenmektedir. Nurullah Daştan yüzükleri, tamamen el emeği ve göz nuru olarak tasarlanır. İşleme aşamasında, hiçbir makine kullanmadığını belirtmek isteriz. Nurullah Daştan, işleme motiflerinde tariften ilham aldığını ifade etmektedir. Gümüş, mücevher gibi takıların ve yüzük çeşitlerinin her türlüsünü kolay bir şekilde işleyebileceğini belirtir. Motif işleme aşamasında, tamamen sanat aşkı ile yaptığını ifade eden Daştan, yüzüklerin hepsinin birer koleksiyon yüzükleri olabilecek güzelliğine sahip olduğunu belirtir.

Nurullah Daştan

Nurullah Daştan, yaklaşık 55 yıl boyunca kendi atölyesinde, yüzük imalatı yapmaktadır. Yüzüklere özenle işlediği tarihi motifleri, tarihi kültürü yüzük kültürü ile yansıtıyor. Yüzük yapımının her aşamasını, kendisi el emeği ile yapmaktadır. Yüzükleri büyük bir keyif ile yaptığını belirten Daştan, gümüş, mücevher hepsini özenli bir şekilde rahatlıkla yapacağını ifade etmektedir. Sadece iş olarak değil, içindeki sanat aşkını her yüzüğünde ifade etmektedir. Bu nedenle yaptığı her yüzüğün büyük bir değer taşıdığını ve koleksiyonlar için, özel olarak alındığını belirtmektedir.

Bir yüzük işleme aşamasında, haftalarca emek verebilir. Yüzük işleme işlemine; tamamen sanat aşkı olarak baktığı için, gece gündüz, yaptığı işi aklında tasarladığını ve düşündüğünü ifade etmektedir. Teknik detayları ile alakalı her detayını, düşünerek tasarlar. Nurullah Daştan yüzük modelleri; akit, zümrüt, safir, opal gibi yarı ve tam değerli doğal taşlar üzerine işlenmektedir. Talebe ve isteğe göre; altın üzerinde de çalışabilir. Daştan; özellikle, klasik Selçuklu motiflerinden ilham alır, tarihi motifleri yüzüklerde yaşatmak onun için büyük bir keyiftir. Aynı şekilde, Erzurum kültürüne de büyük önem verir.

Nurullah Daştan Yüzükleri

Nurullah Daştan yüzükleri, kişiye özel tarihi motiflerin işlendiği özel çalışmalardır. Her biri kendi içinde özgün ve yeni bir çalışma niteliğindedir. Klasik Selçuklu motiflerinden ilham alan, Daştan, tarihe olan ilgisini yüzük çalışmalarına özellikle yansıtmaktadır. Tarihe olan ilgisi ve sanat aşkı ile yüzük çalışmalarını, düşünerek ve motifleri, desenleri kendi yorumuyla yüzüklere el emeği ile işler. Her çalışması onun için özel ve ayrıcalıklıdır. Bu nedenle her yüzük çalışmasına ayrı değer ve önem verir.

Daştan; özel talepler üzerine yüzük çalışmaları yapar. Onun anlayışına göre; her yüzük kendi alanında özgün ve tek olmalıdır. Bu nedenle kişiye özel ve özgün yüzük çalışmaları yapar. Aynı desen ya da motif istense dahi, küçük değişikler yaparak, yüzüğe farklı bir bakış kattığını ifade eder.  Yaptığı bir yüzüğün aynısından, bir başkası için yapmayacağını belirtir. Ayrıca yüzük çalışmalarında, kataloglardan ilham almadığını sadece kendi desenlerini yüzüklere işlemektedir. Tarihe olan ilgisini, yüzük çalışmalarına özellikle yansıtır.

 

Nurullah Daştan Yüzük Modelleri

55 yıl boyunca kendi atölyesinde, yüzüklere hayat veren Daştan; Nurullah Daştan yüzük modelleri; Lalapaşa Camisi, Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gibi tarihi kültürel yerlerin motiflerini taşır. Yüzüklere tarihi motifleri ve Kur'an ayetlerini işlemektedir. Ayrıca, Ayetül Kürsi’yi de yüzük üzerine işlediği yüzük modelleri bulunur. Cami kubbeleri, çifte minareli medrese işlemeleri de yüzüklerinde hayat bulmuştur. Her yüzük çalışmasını, el emeği ile yapan Daştan, yüzük çalışmalarının hiçbir aşamasında makine kullanmaz. Milimetrik çalışmalar yapar, yüzük çalışmalarının her ayrıntısına önem verir. Daştan yüzük modelleri özel taşlar üzerine işlenir. Özel istek üzerine çalışmalar yapan Daştan yüzükleri değerli ve sanatsal çalışmalar niteliğinde olduğundan, değeri de yüksektir. Sitemiz üzerinden Daştan yüzüklerini inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.