x
Filtre
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Obsidyen Taşı

Obsidyen Taşı, yapı olarak hızlı bir şekilde soğuyan lavlardan oluşan doğal bir taştır. Oldukça eski dönemlerden beri koruyucu bir taş olarak kullanılan Obsidyen taşının pek çok faydası vardır. Obsidyen taşı dünyanın hemen her yerinde bulunabilmektedir. Pek çok farklı çeşide sahip olan Obsidyen taşının en sık görülen çeşitleri arasında ise siyah, kahverengi ve kar tanesi Obsidyen taşı yer almaktadır. Genellikle takılarda kullanılan Obsidyen taşı tesbih yapımında da tercih edilmektedir. Ayrıca ev dekorasyonunda da pek çok objede alanın enerjisini korumak için sıklıkla kullanılmaktadır. Obsidyen taşı bir ayna taşı olarak tanımlanabilmektedir. Bunun için kişinin iç dünyasının rahatlaması için tercih edilmektedir.

Obsidyen Taşı Özellikleri

Obsidyen taşı doğal bir taş olmasının yanı sıra kendi yapısına göre belirli bir frekansının ve titreşiminin olduğu bilinmektedir. Bunun için de vücuttaki pek çok sorunun giderilmesinde etkisi bulunmaktadır.

Kötü enerjilerin ve olumsuzlukların meydana gelmesini önlemek için kullanılan Obsidyen taşı önsezi gücünün arttırılması için de oldukça etkilidir.

Obsidyen taşı hem dengeleyici özelliği hem de topraklama etkisi ile tanınmaktadır. Bunun için de dağınık olan enerjilerin toplanmasında etkisi olduğuna inanılmaktadır. Obsidyen taşını üzerinde taşıyan kişinin kendini daha güvenli hissetmesine yardımcı olmaktadır. Kök çakralarının uyumlu bir halde açılmasını sağlayan Obsidyen taşı enerji merkezli bir doğal taştır.

Obsidyen Taşının Faydaları

Obsidyen taşı hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak pek çok faydası bulunan doğal bir taştır.

  • Detoks yapmak için oldukça etkili olan Obsidyen taşı kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.
  • Sindirim sisteminde meydana gelen sorunların tedavisinde etkili olan Obsidyen taşı aynı zamanda cildin şifalanmasını sağlar.
  • Obsidyen taşının koruyucu bir etkisi olduğuna inanılmaktadır. Bunun için de negatif duyguların temizlenmesi için takılarda kullanılmaktadır.
  • Kişinin kendi benliğini bulması ve eski travmaların tedavi edilmesinde Obsidyen taşı terapiler sırasında da tercih edilmektedir.
  • Kişinin daha derin bir benliğe sahip olması için kullanılan Obsidyen taşı kişinin kendini daha güvende hissetmesini sağlar.
  • Umutsuzluk ve stres gibi olumsuz duyguların bastırılması için etkili olan Obsidyen taşı hayattaki her duygunun dengelenmesine yardımcı olur.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.