x
Filtre
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Öd Ağacı Tesbihler

Öd Ağacı Tesbihler, tesbih modellerimiz arasında kendisine has baş döndüren kokusu ile bilinen özel tesbih modellerimizden birisidir. Kategori içerisindeki tüm modeller orijinaldir. Bu sayede İnsanı rahatlatan ve insan ruhunu dinlendiren öd ağacı kokusunu ürünlerimizden buram buram almanız mümkündür. Farklı modellerinin yanı sıra özel kokusu, bu modelleri farklı kılan en önemli özelliklerinin başında gelir.

Kokusuyla Baş Döndüren Tesbih Modelleri

Ağaç tesbih modelleri arasında hoş kokusuyla adeta baş döndüren öde ağacı tesbihler ile siz de değer verdiğiniz erkeklere ya da kendinize unutulmaz bir hediye alabilirsiniz. Yıllar boyunca gitmeyen kokusu ve şık tasarımı sayesinde tesbih koleksiyonununuzu bambaşka bir noktaya taşıyabileceğiniz değerli modellerdir.

Öd ağacı uzun yıllardan beri varlığını sürdüren, ikiçenekliler sınıfına ait bir türdür. Ağaç Thymelaeaceae familyasına aittir. Meyveleri armut biçimindedir ve keskin bir kokusu vardır. Bu koku gövde ve dallarda çok daha yoğundur. Kendisine özgü yumuşak, odunsu bir kokuya sahiptir. 

 Öd ağacının ilk insanlara kadar dayandığı söylenmektedir. Hatta Hz. Havva ve Hz. Adem'in cennetten kovulduklarında sığındıkları ağaçtır. Bilinene göre onlar cennetten kovulduktan sonra hiçbir ağaç onları kabul etmemiş bir tek öd ağacı kabul etmiştir. Bu bir yazılı metin değildir fakat bu şekilde rivayet edilmiştir. 

 Tropik bölgelerde yetişen Öd ağacı, özellikle hoş ve ferahlatıcı kokusu ile Sarısabır adıyla bilinir. Bitkinin yaprakları birer rozet görünümündedir. Topraktan yayvan bir biçimde çıkar. Çiçekleri sarımtırak ya da kırmızıdır. Kesilmiş odun taneleri halinde satılır. En belirgin özelliği ise, kahve tonlarından menekşe rengine dönüşen damarlarıdır. Oldukça sağlam ve dayanıklı bir bitki türüdür. 

 Öd ağacı uzun bir ağaç türüdür. Genellikle boyu 60 cm gövde çapına ve 40 metre kadar uzunluğa ulaşır. Yaprakları ince ve sivridir. Çiçeklerini bahar ayrında açar ve yalnızca yıl içerisinde bir kez çiçek açmaktadır. Son derece hassas bir yapıya sahiptir. Renk skalasında nispeten soluk ve hafif bir yeşil tonuna sahiptir. Büyüme evresinde ilerleme gösterdikçe daha koyu bir renge kavuşur. 

 Öd Ağacı Faydaları Nelerdir? 

 Şerbet halinde tüketildiğinde; 

 Zehirlenmeye karşı panzehir niteliğindedir,

 Adet döngüsünü düzenler,

 İdrar söktürücüdür,

 Kalın bağırsak hastalıklarında etkili rol oynar ve doğal bir müshil ilacıdır,

 Ağrı kesici niteliğindedir,

 Bağışıklık sistemini güçlendirir, 

 Tütsü olarak kullanıldığında; 

 Depresyona, strese ve yorgunluğa iyi gelir. Meditasyon esnasında ferahlatıcı bir etki yaratır,

 Konsantrasyonu arttırır ve huzur verir,

 Balgam emicidir ve kokusu üst solunum yolları hastalıklarına iyi gelir,

 Kokusu vücudu bakteri ve toksinlerden arındırır, 

 Cilde sürüldüğünde; 

Cildin daha parlak görünmesine yardımcı olur,

Su veya bal ile macun yapılarak çilleri ve lekeleri geçirir. 

l Cildin daha parlak görünmesine yardımcı olur,

l Su veya bal ile macun yapılarak çilleri ve lekeleri geçirir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.