x
Filtre
Toplam 35 ürün görüntüleniyor.

Oltu Taşı

Oltu Taşı; özellikle kolye ve tesbih gibi aksesuarların tasarım ve yapımında kullanılan doğal taşların başında geliyor. Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra aynı zamanda şık görünümü ve birçok faydasının olması da kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasında yer alıyor. Bizler de kategorimizde %100 doğal Oltu taşı ile üretilmiş farklı tasarımları sizlerin beğenisine sunduk.

Kategorimiz içerisinde doğal oltu taşı kullanılarak üretilmiş tesbih, yüzük ve bileklik gibi farklı modeller vardır. Bu modelleri kendi tarzınızı kombine etmek için kullanabileceğiniz gibi eğer sevdiklerinize farklı hediye seçenekleri arıyorsanız bu ürünleri tercih ederek sevdiklerinize akıllardan silinmeyecek hediyeler almış olabilirsiniz.

Oltu Taşı Özellikleri

Günümüzde en sık bilinen doğal taşların başında gelen oltu taşı, özellikle bileklik ve tesbih yapımında sıklıkla tercih edilmektedir. Yumuşak bir yapıya sahip olduğundan işlemesi kolay olduğu için kullanım alanı da genişlemiş bir doğal taştır. Toprak içindeyken son derece yumuşak bir yapıda olan oltu taşı, hava ile temas ettiği anda sertleşen bir taştır.

İşlendikçe sertleşen ve kullanıldıkça parlayan bir özelliği vardır. Bu nedenle de özellikle tesbih modellerinde oltu taşı ayrı bir güzellik katar. Oltu taşıyla üretilen tesbihler çekildikçe ve kullanıldıkça parlar ve daha şık bir görünüme kavuşur. Doğada genellikle siyah renkte bulunsa da nadiren kahverengi, griye dönük yeşil ve sarı renklerde de görülebilen bir doğal taştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.