x
Filtre
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Opal Taşı

Opal Taşı, süs ve takı alanında sıklıkla kullanılan doğal taşlardan birisi olmakla birlikte aynı zamanda insanın ve ortamın negatif enerjisini temizleyerek insana pozitif ve enerjik bir ruh hali sunar. Rengi ve dış görünümünden dolayı gökkuşağı ya da panzehir olarak da isimlendirilir. Doğada bulunan en değerli taşların başında gelir ve camlı yapıya sahiptir. Ayrıca taşın içindeki kendiliğinden meydana gelmiş ışıklar da doğal taşa, alışılmışın dışında bambaşka bir estetik görünüm kazandırır.

Yüzük, kolye, küpe ve bileklik gibi farklı tasarımlarda kullanılan opal taşının faydalarını görebilmek için modeller arasından tarzınızı en iyi yansıtan ürünleri tercih edebilirsiniz.Opal taşı İçindeki doğal ışıklar sayesinde renk ahengi oluşturur ve görenleri adeta kendisine büyüleyecek güzelliğe sahiptir.

Opal Taşı Ne İşe Yarar?

Orta sertlikte olmasından ötürü özellikle takı ve mücevher alanında fazlaca tercih edilen opal taşı, doğal taşların başında gelir. Aşırı sert bir yapıya sahip olmadığından darbe ve çarpmalara bağlı olarak hasar görebileceğinden nazik kullanım isteyen bir taştır. Bu taşın özellikleri ise yeryüzünde bulunan başka hiçbir doğal taşta yoktur.

Şifası ile ünlendiği için halk arasında hastalıklara gösterdiği faydaları ifade etmek için “panzehir” adı verilir. Göz sağlığına ciddi anlamda fayda sağlamakla birlikte aynı zamanda stresi uzaklaştırır ve hislerinizi kuvvetlendirerek olumsuz düşüncelerden uzaklaşarak sizi olumlu ve pozitif düşüncelere sevk eder. Özgürlük taşı olarak da bilindiği için kişinin kendisini özgür ve bağımsız hissetmesine yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.