x
Filtre
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.

Zultanit Taşı

Zultanit Taşı; sultan taşı olarak bilinen doğal madeni taşlardan bir tanesidir. Kullanım alanı çok geniş olmakla birlikte aynı zamanda oluşumu da yüzyıllar sürmektedir. Bu nedenle de kıymetli ve bir o kadar da estetik görünümü olan doğal taşlar arasında yerini almıştır. Yer altı madenleri içerisinde önemli bir yere sahip olmakla birlikte özellikle takı ve mücevher yapımında yaygın olarak tercih edilmektedir.

Etrafına yaydığı ışıltı ile birlikte dünya genelinde bilinen ve ilgi duyulan bir maden taşı olmakla birlikte alüminyum minerali bakımından oldukça zengindir. Yarı şeffaf görünümde ve oldukça sert bir madendir. Ayrıca taşın kedi gözü özelliğinde olması bu taşın dünya genelinde önemli olmasını sağlayan bir diğer özelliktir.

Zultanit Taşı Özellikleri

Sert ve aynı zamanda dayanıklı bir taş olan Zultanit taşı, yarı saydam ve ışıltılı görünümü ile göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Özellikle tesbih ve yüzük yapımında kullanılarak takılara estetiğin yanı sıra değer katar. Stres azaltan yapısının yanı sıra insan ruhundaki kötü ve olumsuz enerjileri de uzaklaştırdığından tıp alanında önemli bir yere sahiptir.

Özgüven eksikliğine, çarka tıkanıklığına ve depresyona olumlu etkiler sunmakla birlikte kişide kendisine güvenen, iletişimi kuvvetli ve özsaygısı olan bir karakter oluşumuna yardımcı olur. Tüm bu özellikleri sizlere sunan %100 doğal zultanit taşından üretilmiş takı modellerimize kategorimiz üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.