x
Bereket Arttırmak İçin Dualar

Bereket Arttırmak İçin Dualar

09 Ocak 2022

Bereket Arttırmak İçin Dualar ile daha kısa zamanda helal yoldan bereket ve bolluk elde edebilirsiniz. İmkanlarınızı genişleterek daha çok kazanç elde edebileceğiniz bereket ve bolluk artıran duaları kalpten inanarak okumalısınız. Mazlumun hakkına göz koymadan ve haram yollara bulaşmadan elde edeceğiniz kazanç her zaman bereketli olacaktır. Ancak evinizde bereketin ve bolluğun da artmasını sağlamak istiyorsanız duaların gücünden de yararlanabilirsiniz. Kısa sürede evinizdeki ve iş yerinizdeki bereketi arttırmak için en tesirli ve en etkili olan bolluk dualarını okuyabilirsiniz.

Bereket Arttırmak İçin Dualar

İnsanın en hayırlı kazancı yine alın teri ile ve kendi emeği ile elde ettiği kazançtır. Helal kazancın artması için ve sıkıntılardan kurtulmak için tevekküle sarılan herkesin okuyacağı dualar ile bereket artırılabilmektedir.

Sadece Allah’tan istemek ve sadece Allah’tan medet umarak yardım beklemek her zaman en hayırlı kazançları sunacaktır. Tabi ki sadece dua ederek bolluk ve bereket beklenmelidir. Bir Müslüman’a yakıştığı gibi hem çalışkan olmak hem de dua ederek Allah’tan bereketin ve bolluğun artmasını istemek her zaman en doğru davranışlardan biri olacaktır.

Vakıa Suresi

Bereketin artması ve zenginlik için okuyabileceğiniz en etkili ve mucize dualardan biri Vakıa Suresidir. Vakıa Suresi’nin mucizeleri ise; “Her gece Vakıa suresini tilavet eden kimseye ebediyen fakirlik ve sıkıntı isabet etmez, yani darlık girmez. “ hadis-i şerifinde de ayrıca belirtilmiştir.

Vakıa Suresi’nin hikmetlerinden faydalanmak için her gün akşam ezanından yatsı ezanına kadar olan aralıktaki sürede okunması gerekmektedir. Ayrıca sabah namazından önce Vakıa Suresi’nin okunması da yine bolluk ve bereketin artmasını sağlayacaktır.

Karınca Duası

Karınca duası bolluk ve bereket için en tesirli olan dualardan biridir. Karınca Duası’nı ne kadar sık ve bol okursanız rızkınız da o kadar hızlı bir şekilde artacaktır. İş yerinize veya evinizde de uygun bir yere asabileceğiniz Karınca Duası kazancınızın artmasını ve helal para kazanmayı sizlere nasip edecektir. Evinizin de bereketini arttırmak için namazlardan sonra Karınca Duası’nı okuyabilirsiniz.

Karınca Duası içerisinde bolca Allah’ın da isimlerini zikrettiğiniz için bol sevap kazanabilirsiniz. Karınca duası içerisinde ayrıca dört büyük meleğin de adı geçmektedir. Meleklere de dua ettiğiniz için onlar da sizler için dua edecektir. Meleklerin de duasını alarak eviniz ve iş yerinizdeki bereketin ve bolluğun artmasını sağlayabilirsiniz.

Yemek Duası

Yemek duası hanemizde yediğimiz her bir nimet için şükretmemizi sağlar. Ayrıca rızkın ve bereketin de artması için en etkili dualardan biri olduğu bilinen Yemek Duası’nın her yemekten sonra şükretmek için okunması gerekmektedir. Yemek Duası’nın Müslümanlar için çok daha ayrı bir önemi vardır. Hz. Muhammed’in de yemeklerden sonra bu duayı okumuş olması büyük bir önem arz etmektedir. Bunun için de Yemek Duası’nın sıklıkla okunması Müslümanlar için de bir sünnet niteliğindedir. Yemek Duası’nın okunduğu sofradan bereket eksik olmaz. Ayrıca hane içindeki bereket ve bolluk da artacaktır.

Sabır Duası

Zenginlik ve bol kazanç her zaman sabırlı olmayı da beraberinde getirmektedir. Allah’a şükretmek ve en önemlisi de ona inanarak sabretmek helal paranın ve bolluk kapısının açılmasını sağlayacaktır. İçiniz daraldığında ve dua etmek istediğinizde Sabur Duası’nı ederek hikmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Sabır Duası’nı okuyan her kimse asla eziyet çekmez ve sıkıntı yaşamaz. Ayrıca yaptığı iş ne kadar zor olursa olsun kesinlikle o iş onun için daha kolay hale gelecek ve işin sonuna kadar sabrını korumayı da öğrenecektir.

İsmi Azam Duası

Her kıldığınız namazdan sonra İsmi Azam’ı okumanız hem sizlere büyük bir sevap getirecek hem de hanenizdeki bereketin artmasını sağlayacaktır. İsmi Azam kainatın sırlarını aralayan en tesirli ve etkili olan dualardan biridir. Namazlardan sonra İsmi Azam duasını 111 kez okuyarak zenginliğin ve bolluğun kapısını arayabilirsiniz.

İsmi Azam Allah’ın isimleri arasında “En Büyük İsim” olarak tanımlanmaktadır. Pek çok İslam alimi de İsmi Azam’ın sırlarından ve tesirlerinden bahsetmektedir. Dilekleriniz, dualarınız ve istekleriniz için dua ederken İsmi Azam’ı da okuyabilirsiniz.

İsmi Azam ile dua edenlerin tüm dilekleri kabul olur ve muratlarına bir an önce kavuşurlar. Bereketin artması ve ihtiyaçların karşılanması için namazlardan sonra İsmi Azam okunmalıdır.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.