x
Tüm İşlerinizin Rast Gitmesi İçin Dualar

Tüm İşlerinizin Rast Gitmesi İçin Dualar

09 Ocak 2022

Tüm İşlerinizin Rast Gelmesi İçin Dualar ile artık hayatınızdaki tüm zorlukları kolaylıkla aşabilirsiniz. İnsanlar kendilerini bazen çaresiz ve bir köşeye sıkışmış gibi hissedebilir. Bu anda tek sığınmanız ve güvenmeniz gereken yine Allah’tır. Eğer sürekli işlerinizin ters gitmesinden yakınıyorsanız sizler de duaların güçlü tesirinden ve etkisinden yararlanabilirsiniz. İşlerin rast gelmesi için okuyabileceğiniz pek çok dua vardır. Hepsi sizler için birer manevi kalkan görevi gören dualar ile kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.

İşlerin Rast Gelmesi İçin Okunması Gereken Dualar

Müslümanlar her zaman her şeyin iyisini Allah’a bırakırlar. Zorlukların üstesinden gelmek için yine Allah’a sığınırız. İşler ters gittiğinde ve olumsuzluklar sürekli olarak etrafımızda dolandığında sığınacak tek yer yine bizler için Allah’ın huzurudur.

Taha Suresi

Taha Suresi, Kuran-ı Kerim’in 20. suresidir. 135 ayetten oluşan Taha Suresi özellikle işlerin açılması ve sıkıntıların giderilmesi için en tesirli olan dualardan biridir. İşlerin rast gelmesi için okuyacağınız Taha Suresi aynı zamanda kısmetin açılması için de okunmaktadır.

Felak Suresi

Felak Suresi insanın her türlü kötülükten ve musibetten korunmasını sağlar. Ayrıca işlerin rast gitmesi için de en tesirli olan dualar içerisinde yer almaktadır. Kötülüklerden korunmak için her gün evden çıkmadan Felak Suresi okunmalıdır.

Felak Suresi Kuran-ı Kerim’in içerisinde yer alan en faziletli ve en kısa olan surelerinden biridir. Olumsuz olan her şeyden Allah’a sığınmak için okunması gereken Felak Suresi aynı zamanda kişiye büyük bir manevi güç de vermektedir.

Esmaül Hüsna

Esmaül Hüsna kişilerin her türlü sıkıntılarından kurtulmasını sağlayan en etkili dualardandır. Allah’ın sevgisini ve dostluğunu kazanmak için her gün Esmaül Hüsna okunması tavsiye edilir. Esmaül Hüsna aynı zamanda pek çok hastalığın ve rahatsızlığın da giderilmesinde etkilidir. Allah sevdiği kullarının asla darlık yaşamasına müsaade etmez ve onların sıkıntılardan kurtulmasını sağlar. Esmaül Hüsna, Allah’ın 99 ismini içermektedir. Her bir ismin kendine göre bir hikmeti ve fazileti vardır. Bunun için de okuduğunuz her bir Esmaül Hüsna sizler için her zaman rızık kapısını açar ve sıkıntılardan kurtarır. Kalbinizin ferahlık ile dolmasını sağlarken sizleri tüm endişe ve korkulardan da kurtarır. Tüm işlerinizin rast gelmesi için Esmaül Hüsna okuyabilirsiniz.

Kevser Suresi

Kevser suresi insanın kalbini merhamet ile doldurur. Ayrıca kişi için de bir yol göstericidir. İşlerin rast gelmesi için okunacak dualar içerisinde en çok bilinen dua olarak Kevser Suresi gösterilmektedir. Kevser Suresi’nin okunması kişinin hasımlarına karşı da korunmasını sağlar.

Evden çıkmadan önce ve her namazdan sonra Kevser suresi okuyan kişinin tüm işleri rast gider ve her türlü sıkıntıdan da korunur.

Nisa Suresi

Nisa Suresi okunan evden her türlü darlık ve sıkıntı da uzaklaşacaktır. Nisa Suresi’nin okunduğu her yerde Rahmet melekleri de oraya gelerek dolarlar. Her türlü işin rast gelmesi için Nisa Suresi en etkili olan surelerden biridir. Nisa Suresi ile ilgili bilinen en büyük faziletlerden biri de kim Nisa Suresi’ni okursa o kişinin sadaka vermiş gibi olacağıdır. Şirkten kişinin uzak durmasını sağlayan Nisa Suresi aynı zamanda Allah’ın da mazhar kulları arasında yerini alır.

Tebbet Suresi

Tebbet Suresi kişinin mutluluk dünyasına açılan bir kapı gibi görülmelidir. Maddi ve manevi olarak kişinin yaşamış olduğu tüm sıkıntılardan kurtulmasını sağlamak için her gün düzenli olarak Tebbet Suresi’nin okunması gerekmektedir. Kişiye karşı düşmanlık yapanların da onların kötülüklerinden de korunduğu bilinmektedir.

Tebbet Suresi özellikle haksızlıklara ve nazara karşı en etkili olan dualardan biridir. Bununla birlikte işlerin sürekli ters gitmesinden dolayı olarak yaşanan içsel sıkıntı ve buhranlık dönemi için de kişinin iyileşmesine de yardımcı olmaktadır.

Tebbet Suresi’ni okuyan kişi sabretmeyi de öğrenecektir. Tüm işlerinizin rast gelmesi için dualar okurken abdest almalı ve aynı zamanda yürekten inanarak duaları okumalısınız.

Kuran-ı Kerim’de yer alan her bir duanın ve surenin ayrı bir önemi ve hikmeti vardır. Sıkıntılı ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşündüğünüzde sadece Allah’a sığınarak ve ona ibadet ederek işlerinizin yoluna girmesi için dua etmelisiniz. Özellikle her Cuma günü ve her namazdan sonra dua etmek ve Kuran okumak tüm işlerinizin rast gelmesini sağlayacaktır.

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.