x

Filtre
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Yeşim Taşı

Yeşim taşı genelde yeşil renge sahiptir. Sarı, beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı veya beyaz lekeli renklerde de bulunabilir. Yeşim taşı, Jade ve nefrit taşı olarak da bilinir. Yeşil rengi ile güzel rüyalar görmeye yardımcı olur. Ayrıca; diş rahatsızlıkları, ağrılar gibi çeşitli rahatsızlıklara karşı iyi gelir. Yeşim taşı aynı zamanda anti-oksidan özelliğine sahiptir. Etkileri ve faydaları bu yönde gelişir. Yeşim taşı, özellikle Çinliler tarafından çok değerli görülen, kullanılan taşlardan biridir. Çinli iş adamlarının, rahatlatıcı etkisinden dolayı ellerinden düşürmedikleri taş diyebiliriz. Binlerce yıl öncesinde başlayan gelenekleri dahilinde, Çinliler yeşim taşını en değerli taşlarından biri yapmışlardır. Efsaneye göre, büyük Çin Ejderinin yeryüzüne boşalttığı tohumların donmuş hali yeşim taşını oluşturmuştur. Efsaneye ve taşın özelliklerine göre, günümüzde de iş adamları bir işe başlamadan önce taşı okşar ve güç alırlar.

Yeşim taşı etkileri şöyledir:

 • Pisliklerden vücudu arındırır.
 • Diş problemlerinde ağrıları hafifletmek için kullanılır.
 • Ağzın içine yerleştirilen yeşim taşı, dişin yanında durur ve konuşulduğunda dişlerin içini rahatlatıcı etkisi olduğu söylenir.
 • Aşırıya kaçan duyguları azaltır ve hafiflemesini sağlar.
 • Kişilerin görüş açılarına netlik sağlar.
 • Korku, endişe gibi duyguları kişilerin içinden atarak rahatlama duygusu verir.
 • Yeşim taşı elinizde tuttuğunuzda rahatlama hissi, sıcaklık verir.
 • Yeşim taşını, taşıyan kişilere cesaret ve adalet duyguları verir.
 • Dengeli ve iyileştirici etki verdiği bilinmektedir.
 • Gözleri rahatlatır, akıl sağlığı konusunda dinginlik ve rahatlama hissi sağlar.
 • Yeşim taşı özellikleri kapsamında, özellikle öğretmenler ve konuşmacılar tarafından tercih edilen doğal taşlar arasındadır.
 • Yeşil rengi ile yeşim taşı son derece rahatlatır, huzur verir.
 • Yeşim taşı, akıl hastalıklarında ve göz hastalıklarında da kullanılan bir taştır.

Yeşim Taşı Tesbih

Yeşim taşı tesbih, yeşim taşının anlam ve özelliklerini birebir taşır. Yeşim taşı, çeşitli takı ve süs eşyasında özellikle tercih edilen taşlar arasındadır. Tesbih işleme ve üretiminde de tercih edilen bir taştır. İşlenen yeşim taşı tesbih dahilinde etkilerini korur. Yeşim taşı zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur. Korku ve endişeye izin vermez. Huzur ve güven verici özelliklere sahiptir. Özellikle kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda, yeşim taşını kalbinizin üzerine koyabilir ve rahatlayabilirsiniz. Elde tutulduğunda ise ısınır ve rahatlatıcı bir his verir. Bu nedenle, tesbih kullanımıyla alakalı dikkat çeken önemli bir özelliği bizlere sunar. Üzerinde taşıyan kişilere akıl, cesaret, adalet duyguları verir. Ayrıca, kazanılan başarının sonucunda, insanın kibir duygusunu engeller. Günlük kullanım için ideal bir taştır. Dengeli, iyileştirici ve huzur veren yeşil rengin etkisine sahiptir. Mücevher olarak da kullanımı dikkat çeken yeşim taşını; özellikle konuşmacılar ve öğretmenler tercih eder. Yeşim taşı tesbih modelleri kapsamında, tesbih tercihi yapabilirsiniz, tesbih kullananlar için ideal bir seçim olacaktır.

Doğal Taş Tesbih

Doğal taş tesbih modelleriyle, özel taşların her biri ayrıcalıklı güzellik kazanır. Doğal taşların kendine özgü özellikleri ve tesbih kültürel değer birleşir, daha etkili bir kültürel dengeyi bizlere sunar. Doğal taşlar; akik, akuamarin, ametist, ay taşı,  bostwana, kaplan gözü, kristal kuvars, rutil kuvars, sedef, turkuaz, yeşim taşı, dumalı kuvars, fosfor taşı, granat, inci, jasper, labradorit, lapis lazuli, mercan, onix, safir taşı tesbih, sitrin, turmalin taşlı tesbih ve yakut taşlı gibi birbirinden özel taşlardır. Her biri özel el işçiliği ile yapılabilir. Usta eller ve kullanılan aksesuarlar ile doğal taş tesbihler görsel güzelliğe kavuşur.

Doğal taşların her biri kendine özgü güzelliğe, anlama sahiptir. Renkleri ve kültürel değerleri ile tesbihin farklı değerlerini bizlere yansıtır. Doğal taşlar ile alakalı mistik tarihe baktığımızda, çeşitli anlam ve değere sahip olduğunu görebiliriz. Günümüze de mistik dokunuşları ile yansımaktadır. Kimi doğal taşlar cesaret ve güç verirken, kimileri psikolojik açıdan hayata olumlu etkiler sunar. Doğal taşların her biri, çeşitli süs eşyalarında ve takılarda, mücevherlerde eski tarihlerden itibaren kullanılır. Mistik insanların inançları kapsamında doğal taşların her biri farklı bir anlama ve değere sahiptir. Yüzük, kolye, bileklik gibi takılar ve tesbih gibi alanlarda özel bir yere sahiptir. Zevkinize uygun olan takılar dahilinde, doğal taşların etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Doğal Taş Tesbih Modelleri

Doğal ve özel taşların her biri, ayrıcalıklı güzelliğe sahiptir. Doğal taşların kendine özgü özellikleri vardır. Ayrıca, tesbih dünyasının kültürel değeri ile birleşerek, farklı bir kültürel yapıyı bizlere sunar. Doğal taşlar ve tesbih taşları; akik, akuamarin, ametist, ay taşı,  bostwana, kaplan gözü, kristal kuvars, rutil kuvars, sedef, turkuaz, yeşim taşı, dumalı kuvars, fosfor taşı, granat, inci, jasper, labradorit, lapis lazuli, mercan, onix, safir taşı tesbih, sitrin, turmalin taşlı tesbih ve yakut taşlı tesbih şeklindedir.  Her biri özel işçiliğe ve kültürel değere sahiptir.

 Doğal taşlar; çeşitli süs eşyalarında ve takılarda, eski çağlardan itibaren kullanılır. Mistik insanların inançlarına göre, doğal taşların her biri farklı bir anlamı ve değeri bizlere sunar. Bu nedenle, farklı sektörlerde kullanılan malzemeler arasında doğal taşlar önemli bir yere sahiptir. İşlenmiş yeşim taşı ya da farklı doğal taşlar ile; yüzük, kolye, bileklik gibi takılar değer bulur, ayrıca doğal taşların tesbih yapımında da özel bir yeri vardır. Aynı zamanda, detay ve aksesuarlar ile farklı model ve çeşitleri bulunur. Gümüş işlemeli, altın kaplama, kazaz püsküllü, Osmanlı armalı, gümüş püsküllü, gümüş pençe ve Türk yazılı gümüş tesbih gibi farklı özelliklere sahiptir. Zevkinize göre, en uygun olan taşı ve modeli tercih edebilirsiniz. Böylece, çeşitli takılar dahilinde, doğal taşları kullanabilir ve mistik değerinden yararlanabilirsiniz.

 

Yeşim Taşı Tesbih Modelleri

Yeşim taşı tesbih modelleri, farklı aksesuar ve işleme özellikleriyle farklı modellere sahiptir. Yeşim taşı işlemeli tesbih modelleri; fasetli yeşim taşı, gümüş püsküllü gibi özellikleri bizlere sunar. Yeşim taşı işlemeli tesbih modellerini, sitemiz üzerinden daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. İşlenmiş yeşim taşı tesbih fiyatları, modellerine göre değişkenlik göstermektedir.

 • Fasetli Yeşim Taşlı 925 Ayar Gümüş Püsküllü Tesbih
 • 925 Ayar Gümüş Püsküllü Yeşim Taşı Tesbih
 • Nefrit Yeşim Tesbih + Bileklik + Küpe Takımı
 • Yeşim Taşı Tesbih 925 Ayar Gümüş Püsküllü

Yeşim Taşı Tesbih Fiyatları

Yeşim taşı tesbih fiyatları; 145 TL ile 235 TL arasında değişmektedir. Yeşim taşı tesbihlerin, fiyatları da diğer doğal taşlar gibi özellikleri kapsamında değişken yapıya sahiptir. Tesbih modelleri kapsamında, yeşim taşı tespihlerin fiyatlarını değerlendirirsek gayet uygun bütçeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Uygun fiyat seçenekleri ve ödeme yöntemleriyle, pratik bir şekilde satın alabilirsiniz. Yeşim taşı tesbih modelleri kapsamında, fiyatları farklılık gösterir. Yeşim taşı tesbih modelleri; fasetli yeşim taşlı 925 gümüş püsküllü tesbih, 925 ayar gümüş püsküllü yeşim taşı tesbih, nefrit yeşim tesbih-bileklik-küpe takım, yeşim taşı tesbih 925 ayar gümüş püsküllü şeklindedir. Modellerin her biri farklı fiyatlara sahiptir. Uygun fiyat seçenekleri ile tercih edebileceğiniz tespih modelleri arasındadır. Sitemiz üzerinden, tesbih modellerini genel olarak inceleyebilir ya da yeşim taşı tesbihleri daha kapsamlı şekilde inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.