x

Damla İnci Doğal Taşlı 925 Ayar Gümüş Kolye

Ürün Kodu : KG0951
Osmanlı Pazar

Damla İnci Doğal Taşlı 925 Ayar Gümüş Kolye Siz değerli Osmanlı Pazar Müşterilerine ÖZEL ister kredi kartı ister kapıda ödeme!

Hediyesi
1.162,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: KG0951
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: mm
  Kullanılan TAŞ: İnci
  Ağırlık: Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı:
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  İnci Nedir ?
  Kültür incileri,canlı istiridyelere (Akoya veya güney denizi incileri) veya midyelere (tatlı su incileri) yerleştirilen ve genellikle doğal kabuktan bir boncuk veya etli bir doku parçası olan bir küçük uyarıcıdan elde edilir.İstiridyeler veya midyeler,uyarıcıya tutunan ve 'sedef' denilen bir madde salgılar.Ortaya çıkan sedef tabakaları incileri oluşturur.
  Kaç yılda elde edilir?
  Bir inci elde etmek genellikle birkaç yıl sürer.Midyelerin üç yıla kadar süren olgun bir yaşa gelmesi gerekir.İncinin tam büyüklüğüne ulaşması bir üç yıl daha sürebilir.İncinin oluşmasını sağlayan doğal uyarıcı inciyi şekil bozukluğuna uğratabilir ya da istiridye hastalıktan dolayı ölebilir.Beş ila on yıllık bir dönemin sonuna kadar,yalnızca istiridyelerin yüzde 50'si canlı kalır.Üretilen incilerden ise yalnızca yaklaşık yüzde 5 kadarı en iyi mücevher üreticileri için yeterli kaliteye ulaşır.Kültür incileri ile taklit inciler aynı şey midir? Hayır.Kültür İncileri,istiridye veya midye içerisinde doğal ortamlarında zamanla oluşur.Taklit veya 'sahte' inciler ise çeşitli ürünlerden insan eliyle yapılır.
  Değeri Nasıl Anlaşılır..?
  Parlaklık ve boy genellikle aranacak iki ana faktör olarak kabul edilir.Parıltısı ne kadar koyu olursa,şekil ve yüzey de o kadar kusursuz ve inciler o kadar değerli olur.Örneğin inciye baktığınız zaman yüzünüzün yansımasını net bir şekilde görebilmeniz,onun çok iyi kalitede bir inci olduğunu gösterir.İncinin görünen yüzeyinde ne kadar az doğal iz ve benek olursa,inci o kadar pahalı olur.Ayrıca inciler ne kadar yuvarlak,simetrik ve büyük olursa o kadar değerlidir.Diğer taraftan incinin boyu,inciyi yaratan istiridyenin yaşı (daha olgun istiridyeler daha büyük inciler üretir) ve incinin kültür edildiği yer ile ilgilidir.İnciler birçok renkte elde edilir.En popüler renkler beyaz,krem ve pembedir.Gümüşi,siyah ve altın rengi de son yıllarda büyük ilgi çekiyor.Ama koyu parlak siyah bir inci,çok nadir bulunur ve oldukça pahalıdır.
  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.