x

Huruf-I Mukatta Yazılı Kaplangözü Taşı 925 Ayar Gümüş Kolye

Ürün Kodu : DUA563
Osmanlı Pazar
 “âşık ile ma’şuk arasında bulunan gizli esrarın denizleri” olarak bahsedilen Huruf-ı Mukatta yazılı kaplangözü taşı kolyeyi online olarak sipariş verebilir ve hemen satın alabilirsiniz. Üstelik ücretsiz kargo avantajıyla...
Hediyesi
1.069,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: DUA563
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: 20*20 mm
  Kullanılan TAŞ: Kaplangözü Taşı
  Ağırlık: 7,9 Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı: Huruf-I Mukatta
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri OsmanlıPazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz.

  Dipnot:

  Bütün ürünlerimiz elde kazıma yöntemi ile oyularak yazılmaktadır. Dünyada çok az ustası olan bu işçilik değerli taşlara tek tek sanatını işlemektedir. Kazıma olan taşların altından taşın kendi rengi çıktığı için, taşla yazının ayırt edilebilmesi ve daha net okunması için oyulmuş yazılara boya sürülerek daha belirgin hale getiriliyor. Fakat doğal taşlar üzerinde yabancı hiç bir madde tutmadığı için bu boya zamanla silinmektedir. Kazıma yazılar asla silinmemekte olup boyasız da kullanımı uygundur.Daha fazla yazıların gözükmesini isteyen müşterilerimiz kırtasiyelerden boya kalemini temin edebilir. Dualı ve yazılı ürünlerin üzerindeki boyalar yazının önemini arttırmadığı için sadece görsel olarak tercih edilebilir. Müşterilerimizin bu durumu bilerek almasını önemle rica ediyoruz.

  Hurufu Mukatta’da yer alan söz konusu harfler kelimeyi oluştururken okundukları gibi değil de kendi isimleri ile telaffuz edildikleri için "bağımsız ve ayrı harfler" anlamında "hurûf-ı mukattaa" olarak bilinir. Hurufu Mukatta, kesilmiş ve ayrılmış anlamına gelen bir tamlamadır. Kuran-ı Kerim’de toplam 29 surenin başında Huruf-u mukattaa (Arapça: الحروف المقطّعة) olarak bilinen ve isimleri ile telaffuz edilen harfler yer alır. Hurûf-ı mukattaa, Arap alfabesinde yer alan on dört harften meydana gelir. Bu harfler ise, ا، ح، ر، س، ص، ط، ع، ق، ك، ل، م، ن، هـ، ى şeklinde bilinir. Huruf- mukkatta Kur'an-ı Kerimde tecvid alanında kullanılan bir terimdir.


  Huruf-ı mukatta harfleri Kuranda toplamda 29 surenin başında geçmektedir. Bunlar;

  - Bakara, Al-i İmran, Ankebût ve Rum suresinde geçen ''Elif, Lam, Mim'' harfleridir.
  - Hud ve Yusuf surelerinde ''Elif, Lam, Ra'' şeklinde geçer.
  - A'raf suresinde ''Elif, Lam, Mim, Sad'',
  - Meryem suresinde ''Kef, He, Ye, Ayn, Sad'',
  - Kasas ve Şuarâ surelerinde ''Ta, Sin, Mim'',
  - Yasîn suresinde ''Yâ, Sîn'',
  - Şûra suresinde ''Ayn, Sin, Kaf'',
  - Rad suresinde ''Elif, Lam, Mim, Ra'',
  - Kaf suresinde ''Kaf'',
  - Ahkaf, Casiye, Duhan, Zuhruf, Şura surelerinde ''Ha, Mim'',
  - Tâhâ suresinde ''Ta, He'',
  - Sad suresinde ''Sad'',
  - Neml suresinde ''Ta, Sin''
  - Kalem suresinde ''Nun'' şeklinde geçmektedir.


  Kaplan Gözü Taşı

  Kaplan Gözü Taşı, günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için takı ve aksesuarlarda kullanılan nezih ve şık doğal taşların başında gelir. Göz alıcı şekli ve rengi ile kadın ve erkekler için ya da unisex takı modelleri için tercih edilen taşlardan birisidir. Estetik şıklığının yanı sıra insan psikolojisine ve vücuduna birçok faydası vardır. Tüm bu özellikleri ile özellikle takı severlerin gözlerini üzerine çekmeyi başarmıştır.

  Doğal taşlar arasında en değerli taşların başında gelen kaplan gözü taşı, günümüzde piyasada sahtesi çok fazla olan doğal taşlardan da birisidir. Ancak taşın doğal mı yoksa sahte mi olduğunu anlamak son derece kolaydır. Gerçek taşlar kırıldığında içi de tıpkı dışı ile aynı renktedir. Sahte taşların ise genelde için beyaz ve renksizdir.

  %100 Doğal ve Şık Modeller

  Kategorimiz içinde yer alan kaplan gözü taşı ile üretilmiş birçok takı ve aksesuar modeli yer almaktadır. Üretim sırasında özenli el işçiliğinin yanı sıra %100 doğal taşlar kullanılmıştır. Depresyon, baş ağrısı, mide hastalıkları, enerji düşüklüğü, negatif enerji, astım ve sindirim sistemi gibi hastalıklara sağladığı olumlu etkiler son derece fazladır.

  Estetik görünümünün yanı sıra son derece sağlıklı olan bu taşlar ile üretilmiş kategorimizde kolye, yüzük, bileklik ve erkeklerin vazgeçemediği tesbih takı ve aksesuarlar yer almaktadır. Hemen kategoriye göz atarak siz de kendiniz ve sevdikleriniz için hemen en şık ve en sağlıklı tercihleri yapabilirsiniz.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.