x

Tamamı El Yazısı Berhetiyye Duası Akik Kolye

Ürün Kodu : DUA358
Osmanlı Pazar
Berhetiyye duasının faziletleri ve sırları saymakla bitmez... Berhetiyye duası yazılı akik kolyeler Osmanlıpazar.com'da...
Hediyesi
1.185,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: DUA358
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: 35 mm
  Kullanılan TAŞ: Akik Taşı
  Ağırlık: 12 Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (9 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı: Berhetiyye
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri osmanlıpazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz.

  Dipnot:

  Bütün ürünlerimiz elde kazıma yöntemi ile oyularak yazılmaktadır. Dünyada çok az ustası olan bu işçilik değerli taşlara tek tek sanatını işlemektedir. Kazıma olan taşların altından taşın kendi rengi çıktığı için, taşla yazının ayırt edilebilmesi ve daha net okunması için oyulmuş yazılara boya sürülerek daha belirgin hale getiriliyor. Fakat doğal taşlar üzerinde yabancı hiç bir madde tutmadığı için bu boya zamanla silinmektedir. Kazıma yazılar asla silinmemekte olup boyasız da kullanımı uygundur.Daha fazla yazıların gözükmesini isteyen müşterilerimiz kırtasiyelerden boya kalemini temin edebilir. Dualı ve yazılı ürünlerin üzerindeki boyalar yazının önemini arttırmadığı için sadece görsel olarak tercih edilebilir. Müşterilerimizin bu durumu bilerek almasını önemle rica ediyoruz.


  Akik Taşı

  Akik Taşı, dünya genelinde en çok bilinen ve aynı zamanda bulması son derece kolay olan doğal taşların başında gelir. Yaygın faydaları ile bilinen akik taşının sağlığa birçok faydası vardır. Sertlik derecesi 6 ila 7 arasında olan bu doğal taş, sert bir yapıya sahip olduğundan işlenmesi zor olduğu söylense de günümüzde birçok takı ve aksesuar ürününde yaygın olarak tercih edilen bir üründür.

  Mavi,  beyaz, yeşil, pembe, kırmızı ve kahverengi gibi doğal renklerde bulunur. Işığı geçiren saydam ya da yarı saydam bir yapısı olduğundan görünümü de son derece estetik ve şıktır. İnsan ruhuna faydaları ile bilinmekle birlikte özellikle strese karşı savaşan etkili bir taştır.

  Akik Taşının Kullanıldığı Alanlar

  Şüphesiz ki; günümüzde birçok doğal taş gibi akik taşı da kadın ve erkekler için tasarlanan takı ve aksesuar modellerinde tercih edilen taşlardır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olmakla birlikte aynı zamanda stresi ve kötü enerjiyi yok eden bu doğal taş, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

  Kadın ve erkekler için tasarlanan bileklik, kolye ve yüzük gibi takılarda yaygın olarak kullanılır. Kendisine has renkleri ve saydamlığı sayesinde takı modellerinin yanı sıra aynı zamanda masa üstü isimlik tasarımlarında el kazması tekniği ile kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde akik taşı, hem faydaları hem de şıklığı ile kullanılabilecek ve hediye olarak tercih edilebilecek anlamlı alternatiflerdir.

  Berhetiyye Duası Faziletleri

  Berhetiye duasının fazileti, Allah’ın isimlerinde büyük sırlar ve faziletler saklıdır. Namazlardan sonra veya zikirlerde tesbihat yaparken Allah’ın zati ve subuti sıfatları sayılır. Tesbihatlarda ve zikirlerde Allah’ın 99 isminden oluşan Esmaül Hüsna zikredilir.

  Allah’ın 99 isminden başka Berhetiye adı altında 28 ismi daha bulunuyor. Bu isimler tesbihatlarda pek kullanılmaz. Az sayıda kişinin bildiği bu isimler Allah’ın Rahim olan ruhani özelliğini yansıtıyor. Dünya dediğimiz insan âleminden başka, bir de ahret dediğimiz ruhani âlem bulunuyor. Bu âlemde melekler, cinler ve şeytanlar bulunuyor. Bu varlıklardan iyi huylu olanlar gibi kötü huylu ve niyetli olanlar da bulunuyor.

  Kötü huylu ve niyetli olan cinni ve şeytani varlıklar insanlara musallat olup, kötülükler yapabiliyorlar. Cinlerin ve şeytanların kötülüğüne maruz kalmamak isteyen insanlar Berhetiye duası ile korunuyorlar.

  Berhetiye Duası Nedir?

  Cinni varlıkların musallat olmasından, kısmetsizlikten ve şansızlıktan yakınanlar berhetiye duası nedir araştırmasını yapıyorlar. Genel olarak Berhetiye koruma, yönetme anlamına geliyor. Alimler, Berhetiye’yi kutsal sır, yüce anlaşma, paha biçilemez hazine olarak adlandırıyorlar. Bir kısım âlimler de kırmızı yakut mücevheri olarak kabul etmişlerdir. Din uleması Berhetiye’yi ruhani ilimlerin başı ve temeli olarak kabul ederler.

  Berhetiye; Allah’ın 28 isminin belirli sayılarda okunarak Allah’tan dilek ve niyazlarda bulunulan bir duadır. Bu duayı okuduğunuzda her türlü musibet ve kötülüklerden korunabilirsiniz. Bereketi ve etkisi çok fazla olan bir duadır. Allah’ın mübarek isimlerini okuduğunuzda cinler, ifritler, şeytanlar ve marid cinleri size musallat olamazlar ve baş kaldıramazlar.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.