x

Cemal Yazılı Orijinal Sarı Akik Taşı 925 Ayar Gümüş El Kazıma Kolye

Ürün Kodu : DUA485
Osmanlı Pazar
Cemal; Cenâb-ı Hakk'ın güzellik ve şefkatinin tecellisidir. "Cemal" Güzel Yüz anlamına gelir. tamamı el yazısıyla yazılmakta olup, üzerine istediğiniz yazıyı yazdırabilirsiniz. Ücretisz kargo. Kapıda ödeme seçenekleri...
Hediyesi
540,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu:

  DUA485

  Metaryel: 925 Ayar Gümüş 
  Boyut: 20 mm
  Kullanılan TAŞ: Sarı Akik Taşı
  Ağırlık: 9 Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı: "Cemal"
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri OsmanlıPazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz.

  NOT: Üzerindeki simli kalem zamanla çıkabilir. Doğal taşların üzerine yazılan dua veya motifler el ile kazıma yöntemiyle yazıldığı için şeffaf oluyor ve kendini göstermiyor. Bu nedenle altın, gümüş ve siyah kalemle bu kazıma yöntemiyle yazılan yazıların üzerinden geçiyoruz daha belirgin hale getirerek göze hitap etmesini sağlıyoruz. Sizler de bu kalemden alarak renk silindikçe üzerinden geçebilirsiniz.


  Bu dünyada celal ve cemal tecellileri içi içedir. Üstad’ın o güzel tespitiyle “celalin gözüne cemal, cemal gözünde celal” tecellileri vardır. İşte, celalin gözündeki cemali seyredebilenler, hayatlarını huzur içinde geçirirler. Mesela, ölüm bir celal tecellisidir, fakat kabrin cennet bahçelerinden bir bahçe olduğunu bilenler bu celalin gözündeki cemali seyredebilirler. Dalgalı bir denize kıyıdan yahut yüksek bir tepeden bakanlar harika bir manzara seyrederler. Burada, celalin gözünde cemal tecelli etmiştir.

  Cemal; Cenâb-ı Hakk'ın güzellik ve şefkatinin tecellisidir. Cemal; Cenâb-ı Hakk'ın isim ve sıfatlarının cüzlerde ve fertlerdeki tecellisidir. Allah Zat ve sıfat noktasından nihayetsiz azamet ve haşmet sahibi olduğu için, hiçbir mahluk Allah’ın bu azamet ve haşmetini kuşatarak idrak edemez, işte bu idrak edememesini gidermek için aynı tecellinin prototip olarak yani küçük bir model olarak cüzlerde ve fertlerde tecelli etmesine cemali tecelli denir. Burada Allah’ın mahlukatına bir tenezzülü söz konusudur ki; bu da şefkat ve güzelliğinden ileri geliyor. Cemal isminin de celal ismi gibi her alemde farklı bir tecelli sureti vardır. Mesela; insan kalbinde ümit şeklinde tecelli eder. Terbiye aleminde mükafat olarak tecelli eder.

    


  Akik Taşı

  Akik Taşı, dünya genelinde en çok bilinen ve aynı zamanda bulması son derece kolay olan doğal taşların başında gelir. Yaygın faydaları ile bilinen akik taşının sağlığa birçok faydası vardır. Sertlik derecesi 6 ila 7 arasında olan bu doğal taş, sert bir yapıya sahip olduğundan işlenmesi zor olduğu söylense de günümüzde birçok takı ve aksesuar ürününde yaygın olarak tercih edilen bir üründür.

  Mavi,  beyaz, yeşil, pembe, kırmızı ve kahverengi gibi doğal renklerde bulunur. Işığı geçiren saydam ya da yarı saydam bir yapısı olduğundan görünümü de son derece estetik ve şıktır. İnsan ruhuna faydaları ile bilinmekle birlikte özellikle strese karşı savaşan etkili bir taştır.

  Akik Taşının Kullanıldığı Alanlar

  Şüphesiz ki; günümüzde birçok doğal taş gibi akik taşı da kadın ve erkekler için tasarlanan takı ve aksesuar modellerinde tercih edilen taşlardır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olmakla birlikte aynı zamanda stresi ve kötü enerjiyi yok eden bu doğal taş, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

  Kadın ve erkekler için tasarlanan bileklik, kolye ve yüzük gibi takılarda yaygın olarak kullanılır. Kendisine has renkleri ve saydamlığı sayesinde takı modellerinin yanı sıra aynı zamanda masa üstü isimlik tasarımlarında el kazması tekniği ile kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde akik taşı, hem faydaları hem de şıklığı ile kullanılabilecek ve hediye olarak tercih edilebilecek anlamlı alternatiflerdir.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.