x

El Yazması İnşirah Suresi Yeşil Akik Doğal Taşlı Gümüş Kolye

Ürün Kodu : DUA436
Osmanlı Pazar

İnşirah suresi  peygamberimize Mekke’de inmiştir. İnşirah suresi gönlü rahatlatan Kuran-ı Kerim’in 94. suresidir. 8 ayetten oluşur.  Aslında bu sure Mekke deki bir olayı anlatıyor. İnşirah suresinin anlamı Ferahlamaktır. İnşirah suresinin gönderilme nedeni ise Allah-u Teala  Mekke’de iken putperesler Rasul’üne  baskı yapıyorlardı ve bundan dolayı sıkıntıya ve kedere düştüğü için Rasül’üne şifa için gönderilmiştir. Bizler de ferhallank için İnşirah Suresi yazılı kolyeleri takarak iç huzuru buluruz. Yeşil akik kolyeler Osmanlı Pazar'da.

Hediyesi
1.087,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: DUA436
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: 25 mm
  Kullanılan TAŞ: Yeşil Akik Taşı
  Ağırlık: 10,8 Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı: İnşirah Suresi
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri OsmanlıPazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz.

  Dipnot:

  Bütün ürünlerimiz elde kazıma yöntemi ile oyularak yazılmaktadır. Dünyada çok az ustası olan bu işçilik değerli taşlara tek tek sanatını işlemektedir. Kazıma olan taşların altından taşın kendi rengi çıktığı için, taşla yazının ayırt edilebilmesi ve daha net okunması için oyulmuş yazılara boya sürülerek daha belirgin hale getiriliyor. Fakat doğal taşlar üzerinde yabancı hiç bir madde tutmadığı için bu boya zamanla silinmektedir. Kazıma yazılar asla silinmemekte olup boyasız da kullanımı uygundur.Daha fazla yazıların gözükmesini isteyen müşterilerimiz kırtasiyelerden boya kalemini temin edebilir. Dualı ve yazılı ürünlerin üzerindeki boyalar yazının önemini arttırmadığı için sadece görsel olarak tercih edilebilir. Müşterilerimizin bu durumu bilerek almasını önemle rica ediyoruz.  İnşirah suresinin fazileti ile ilgili eskiler 70 rakamını çok kullanmışlar. Her namazdan sonra 70 defa okuyan manen rahatlar.

  Duaların kabulü için imtihana girecek çocuklarımıza 70 defa okunması okunması tavsiye edilir.

  70 defa okumak Kuran ve hadis de sabit olmuş değildir. Bu alimlerin tavsiyeleridir. Tutarsan da olur tutmasan da problem yok.

  Kendisinde göğüs darlığı bulunan kimseye, İnşirah suresi okunur veya bu hastalığın sahibi, bu surenin okunmasına bizzat devam ederse, Cenabı Allah o kimseyi hastalığından kurtarır.

  Kalbi ağrıyan kimse İnşirah suresini okumaya devam ederse kalbini tedavi etme imkanı bulur.

  İnşirah suresini devamlı okuyan kimsenin rızkı bollaşır.

  Fakirlikten korunur.

  Elem ve kederden korunur.

  Ezber kabiliyeti olmayan, unutkan olan kişilerin hafızalarını kuvvetlendirir.

  Vesvese, korku iç darlığı gibi sıkıntılar için okumak fayda verir.

  Stres ve bunalımları giderir.

  Tembellikten korunur.

  Sinir bozukluğunu giderir.

  Okuyanın dileği gerçekleşir.

  100 defa okuyunca şerden ve kötülükten korunur.

  Nefes darlığını giderir.

  Okuyanın işleri kolaylaşır.

  Son olarak şunu söyleyebiliriz İnşirah suresini en daraldığınız yerde okuyun çünkü Peygamber efendimizin sıkıntısını gidermiş bir suredir.  Akik Taşı

  Akik Taşı, dünya genelinde en çok bilinen ve aynı zamanda bulması son derece kolay olan doğal taşların başında gelir. Yaygın faydaları ile bilinen akik taşının sağlığa birçok faydası vardır. Sertlik derecesi 6 ila 7 arasında olan bu doğal taş, sert bir yapıya sahip olduğundan işlenmesi zor olduğu söylense de günümüzde birçok takı ve aksesuar ürününde yaygın olarak tercih edilen bir üründür.

  Mavi, beyaz, yeşil, pembe, kırmızı ve kahverengi gibi doğal renklerde bulunur. Işığı geçiren saydam ya da yarı saydam bir yapısı olduğundan görünümü de son derece estetik ve şıktır. İnsan ruhuna faydaları ile bilinmekle birlikte özellikle strese karşı savaşan etkili bir taştır.

  Akik Taşının Kullanıldığı Alanlar

  Şüphesiz ki; günümüzde birçok doğal taş gibi akik taşı da kadın ve erkekler için tasarlanan takı ve aksesuar modellerinde tercih edilen taşlardır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olmakla birlikte aynı zamanda stresi ve kötü enerjiyi yok eden bu doğal taş, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

  Kadın ve erkekler için tasarlanan bileklik, kolye ve yüzük gibi takılarda yaygın olarak kullanılır. Kendisine has renkleri ve saydamlığı sayesinde takı modellerinin yanı sıra aynı zamanda masa üstü isimlik tasarımlarında el kazması tekniği ile kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde akik taşı, hem faydaları hem de şıklığı ile kullanılabilecek ve hediye olarak tercih edilebilecek anlamlı alternatiflerdir.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.