x

Hilye-i Şerif Yazılı Damla Akik Taşı Altın Kaplama Gümüş Kolye

Ürün Kodu : DUA659
Osmanlı Pazar
Damla Akik taşı üzerine Hilye-i Şerif yazılı el yapımı kolyeler sadece Osmanlı Pazar'da. Üstelik uygun fiyat garantisi ile.
Hediyesi
1.087,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: DUA659
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: 30*40 mm
  Kullanılan TAŞ: Akik Taşı
  Ağırlık: 11,5 Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı: Hilye-i Şerif
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri OsmanlıPazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz.

  Dip Not:

  Bütün ürünlerimiz elde kazıma yöntemi ile oyularak yazılmaktadır. Dünyada çok az ustası olan bu işçilik değerli taşlara tek tek sanatını işlemektedir. Kazıma olan taşların altından taşın kendi rengi çıktığı için, taşla yazının ayırt edilebilmesi ve daha net okunması için oyulmuş yazılara boya sürülerek daha belirgin hale getiriliyor. Fakat doğal taşlar üzerinde yabancı hiç bir madde tutmadığı için bu boya zamanla silinmektedir. Kazıma yazılar asla silinmemekte olup boyasız da kullanımı uygundur.Daha fazla yazıların gözükmesini isteyen müşterilerimiz kırtasiyelerden boya kalemini temin edebilir. Dualı ve yazılı ürünlerin üzerindeki boyalar yazının önemini arttırmadığı için sadece görsel olarak tercih edilebilir. Müşterilerimizin bu durumu bilerek almasını önemle rica ediyoruz.

  Hilye-i Şerif

  "Allâhümme salli alâ Muhammedin alâ Nuri Muhammed, Allâhümme salli Muhammedin akli Nuri Muhammedin fakülü Allâhümme salli alâ Muhammedin seyyidnâ Muhammedin desduri, Allâhümme salli alâ Muhammedin Duri Muhammedin Duri, Muhammedin cesedi, Muhammedin alâ cesedi. Birahmetike yâ Erhamerrahimin. Ve salamün alel mürselin Velhamdülillâhi Rabbil Âlemin. El Fatiha." şeklinde olmaktadır. Bu duanın üç kere okunması tavsiye edilmektedir. Üç kere okunması durumunda 2000 salavat okunmuş gibi sevap kazanılacağı rivayet edilmektedir.

  Hilye İ Şerif Duasının Türkçe anlamı şu şekilde olmaktadır: "Bismillahirrahmannirrahim, ahir zaman Peygamberi olan Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v) vefat etmeye yakın bir vakitte, dünyadan ahirete taşınacak ahir zamandaki büyük insanlar; Hz. Ebubekir, Hz. Osman, Hz. Ömer, Hz. Ali Radiyallahu ann ecmain, Hazreti Muhammed Mustafa'nın (s.A.V) çevresinde ağlaşıyorlardı. Sen gidersen senin yüzünü bir daha göremeyiz. Bizim durumumuz ne olur, Ya Muhammed Resul Allah’ dediler. Bu esnada Hz. Fatıma anamız da içeri girerek, durumumuz ne olur deyip, Resul Allah’ın boynuna sarıldı ve çok ağladı. O vakit Resul Allah’ şu kelimeleri söyledi. Ey Fatıma, sevgili ashablarım kederlenmeyin, vücudumun fotoğrafını size yazdırayım da, bu fotoğrafa Hilye-i Şerif’e denir. Beni bu şekilde anarsınız. Beni görmeyi arzu ettiğinizde, o vakit bunu okuyun ve yüzünüze sürün. Anında beni görmüş gibi olursunuz. Onlar da çok sevindiler. Daha Sonra Hz. Ali’ye doğru yüzünü çevirip Ya Ali, sen benim Hilye-i Şerif’imi yaz şeklinde buyurdu. Benden sonra gelecek olan ümmetime söyleyin.”


  Hilyelerde; Peygamber Efendimizin göz, saç, vücut, konuşma şekli gibi fiziki özellikleri tasvir ediliyor. Fiziki özelliklerinin yanı sıra Peygambere duyulan sevgi, saygı, özlem ve şefaat arzusu dile getiriliyor.

  Hilye-i Şerif'i okumanın, yanında bulundurmanın birçok fazileti bulunuyor.

  1- Bulunduğu yere şeytan, zalim idareci, hastalık giremez.
  2- Okuyan kişiye fakirlik bulaşmaz.
  3- Okuyan kişiye hac sevabı vardır.
  4- Kabir azabı görmez, cehennem ateşi ona haram olur.
  5- Peygamber Efendimizin şefaatine nail olur.  Akik Taşı

  Akik Taşı, dünya genelinde en çok bilinen ve aynı zamanda bulması son derece kolay olan doğal taşların başında gelir. Yaygın faydaları ile bilinen akik taşının sağlığa birçok faydası vardır. Sertlik derecesi 6 ila 7 arasında olan bu doğal taş, sert bir yapıya sahip olduğundan işlenmesi zor olduğu söylense de günümüzde birçok takı ve aksesuar ürününde yaygın olarak tercih edilen bir üründür.

  Mavi, beyaz, yeşil, pembe, kırmızı ve kahverengi gibi doğal renklerde bulunur. Işığı geçiren saydam ya da yarı saydam bir yapısı olduğundan görünümü de son derece estetik ve şıktır. İnsan ruhuna faydaları ile bilinmekle birlikte özellikle strese karşı savaşan etkili bir taştır.

  Akik Taşının Kullanıldığı Alanlar

  Şüphesiz ki; günümüzde birçok doğal taş gibi akik taşı da kadın ve erkekler için tasarlanan takı ve aksesuar modellerinde tercih edilen taşlardır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olmakla birlikte aynı zamanda stresi ve kötü enerjiyi yok eden bu doğal taş, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

  Kadın ve erkekler için tasarlanan bileklik, kolye ve yüzük gibi takılarda yaygın olarak kullanılır. Kendisine has renkleri ve saydamlığı sayesinde takı modellerinin yanı sıra aynı zamanda masa üstü isimlik tasarımlarında el kazması tekniği ile kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde akik taşı, hem faydaları hem de şıklığı ile kullanılabilecek ve hediye olarak tercih edilebilecek anlamlı alternatiflerdir.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.