x

Salat-ı Tefriciye Yazılı 925 Ayar Gümüş Plaka

Ürün Kodu : DUA619
Osmanlı Pazar
925 ayar gümüş plaka kolye üzerine tamamı el yazısı usta işi özel kalemiyle yazılan Salatı Tefriciye duası.
Hediyesi
1.093,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu:

  DUA619

  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: 25*25 mm
  Kullanılan TAŞ:
  Ağırlık: 7,4 Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı: Salatı Tefriciye
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri OsmanlıPazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz.

  salattefriciyye (2).jpg (52 KB)

  Bilindiği üzere Peygamberimiz'e (sas) salat-ü selam getirmek, bizim ömür boyu mükellef olduğumuz hasbi görevimizdir. Nitekim namazlarımızda tekrar ettiğimiz Allahümme salli..., Allhümme barik,.. salavatlarını da ömür boyu okur, her fırsatta Peygamberimiz'e salat-ü selam getirmeyi vazgeçilmez görevimiz biliriz, dünyevi bir karşılık beklemek de aklımıza gelmez. Hz. Peygamber de müminlerin kendisine salâtü selam okumalarını ister ve "sizin bana okuyacağınız salâtı, Allah on katıyla size iade eder", buyurur.

  İslam dininde zora düşen kişilerin okuduğunda rahata kavuşacağına inanılmakta olan dualardan birisi de Salat-ı Tefriciye duasıdır.

  ANLAMI

  “Allah’ım! Bizim Efendimiz olan Hz. Muhammed’e (sav) mükemmel bir salât ve rahmet, kusursuz bir selâmet ve selâm vermeni temenni ediyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine pek çok düğüm çözülür, sorunlar ve belalar onun hürmetine açılarak dağılır, dilek ve gereksinimler onun hürmetine yerine getirilir. Amaçlara O’nun hürmetine erişilir, güzel neticeler O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli olan yüzü hürmetine bulutlarda yer alan yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehlî beytine, onun ashabına da her göz kırpacak kadar olan zamanda (her an, saniye) her nefes alabilecek vakitte sana malum olan varlıklar sayısı kadar salât et.”


  TEFRİCİYE OKUMANIN FAZİLETLERİ

  Salat-ı Tefriciye duası bir hayli ünlü olan bir salattır. Salat-ı Tefriciye duası, ihlas ile birlikte okunmaya devam edildiği durumda okuyan bireyde dilediklerinin gerçekleşmesi, yaşamında meydana gelen sorunların ortadan kalkması, başlarına gelebilen zorluklar, hastalıklar mevcut olduğunda oldukça fazla etkili olduğu bilinmektedir.

  Bununla beraber İmam Kurtubi’nin dediğine göre Salat-ı Tefriciye 100 kez veya 41 kez okumaya devam edilmesi halinde bireyin zaman geçtikçe problemlerinin giderildiğini, işlerinin oldukça kolaylaştığını, içinin nurla dolduğunu, rızkının bir hayli bollaştığını, itibarının da arttığını belirtmiştir. Birey eğer dilediklerinin çabuk gerçekleşmesini istiyor ise Salat-ı Tefriciye duasını okunması gerekmektedir.

  Kurtubi önemli olan ya da hayırlı olan bir işin gerçekleşebilmesi ya da belaların def edilebilmesi için Salat-ı Tefriciye 4444 kez okunmalı demiştir. Salat-ı Tefriciye duasını okuyacak kadar zamanı bulunmayan kişiler 5, 3, 7, 21, 41 veya 11 kez okuyabilmektedir. Okunan sayıya göre faziletleri bulunmaktadır. Özellikle çağımızda bir ameliyata girecek olan kişi veya bir sınava girecek olan öğrenciler için okunmaktadır.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.